Rekonstrukce mnohé z nás děsí často víc než samotná stavba domu nového. Architekti k ní zase často přistupují jako k výzvě, kde se může naplno rozvíjet jejich kreativita, nápady a představivost. Zkrátka renovace něčeho starého je vždy o poznání těžší než vytvořit něco nového. I díky náročnosti rekonstrukce se objevuje hned několik strašáků, nenechte se od nich odradit a jděte si tvrdě za tím, pro co jste se jednou rozhodli. Mohou se objevit komplikace, neočekávané výdaje nebo stále se prodlužující doba rekonstrukce, hádky…ale i přesto se jednou dočkáme vytouženého nového domova, ve kterém bude radost bydlet. Jak postupovat a hlavně čeho se vyvarovat, aby nám celá rekonstrukce nepřerostla přes hlavu?
- Finance pod kontrolou
Lidé velmi často podceňují fakt, že rekonstrukce může být velmi finančně náročnou záležitostí. Mnoho z nás se s takovou zkušeností setká jednou, maximálně dvakrát za život a tak je logické, že o rozpočtu máme mnohdy smyšlené představy. Pokud zjistíte, že na rekonstrukce nemáte případný obnos peněz, můžete jí odložit.
Druhá a možná příjemnější varianta je přestavbu zrealizovat za pomoci nebankovní hypotéky bez registru https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/, která vám splní sen o vlastním bydlení. Mějte na paměti, že rekonstrukce je dlouhodobá záležitost a pokud bychom měli být nuceni kvůli financím ustupovat, dělat věci svépomocí nebo kupovat levné a nekvalitní vybavení, výsledek by nikdy nebyl, tak jak jste si ho vysnili. Dělat rekonstrukci pro uspokojivý výsledek by bylo mrhání časem i penězi.
- Podceňované plánování
Plánovat dopředu je potřeba. Mít plán a možná i ten záložní je základem úspěchu každého projektu. Dodatečné změny v průběhu přestavby může znamenat celou řadu komplikací a nečekaných výdajů, o které jistě nikdo z nás nestojí. Pokud vše dobře naplánujete a připravíte, rekonstrukcí projdete mnohem snáze.