Už jen skutečně ti nejstarší obyvatelé pamatují nápis na starých katodových obrazovkách u televizorů „Porucha není na vašem přijímači“. Objevoval se tam poměrně často, aby člověk hned nebouchal do přístroje kladivem, když se mu ztratí obraz či zvuk. Dnes by mělo být na obrazovkách, či přesněji monitorech notebooků a dalších podobné upozornění. Takové, jako je v nadpisu článku. Protože modrá obrazovka děsí a černá snad ještě více. A nutí to člověka popadnout šroubovák, aby po stylu velkého pátrače Sherlocka Holmese hledali závadu. Pravděpodobně se domnívají, že by ji mohli opravit.
V počítači skutečně není nic, co by mohl člověk opravit sám, bez všelijakých měřáků a samozřejmě expertních znalostí. Dloubání do všeho ve stroji je celkem zbytečné. Nanejvýše se udělá ještě více škody, než již napácháno je. Co může amatér udělat sám je přezkoušení přívodního kabelu. Je potřeba popadnout jiný, který je u funkčního přístroje a vyzkoušet ho. Tedy zastrčit do zdi i „vadného“ aparátu a zkusit to spustit. Pokud se přístroj rozběhne ja na vině právě přívodní kabel. Tento lze pro jistotu ještě vyzkoušet na dalším stroji, a pokud opět nejde, kabel vyhodit do patřičného kontejneru. Nový stojí pár korun.
Pokud se přístroj nerozběhne ani s ověřeným funkčním kabelem, tak jej zabalíme do něčeho měkkého, například bublinkové fólie, nebo deky a dopravíme jej do opravny. Opatrně, abychom jej ještě více nepoškodili. A tím to bude pro nás jako uživatele prozatím končit. Budeme již jen čekat na ortel, cože je v přístroji špatného. Servis PC Beroun je jedním z nejlepších v širém okolí, kde nám přístroj opraví skutečně rychle a za malý peníz. Proto si nejprve zjistěte, jak mají otevřeno, a to uděláte na webu, na jehož odkaz v předchozí větě musíte kliknout. Zde vám bude sdělena odhadovaná cena a možný termín dokončení opravy.