Budete-li vybírat zábradlí na schodiště, necháte se přesvědčit někým jiným, anebo důvěřujete vlastnímu názoru podloženému zkušenostmi? U některých typů zábradlí můžete déle váhat a srovnávat veškerá pro a proti, ovšem u nerezového zábradlí je volba poměrně jednoznačná. Výhody jasně převažují, a tak bychom si je tu mohli ve stručnosti shrnout.
Žádná koroze – nerezová ocel opravdu nekoroduje, za žádných okolností. Pořídíte-li si například nerezové příbory nebo nerezové doplňky do koupelny, voda a vlhkost nebudou mít na samotné výrobky negativní vliv. Buďte však pozorní a vyhýbejte se produktům z běžné konstrukční oceli, které jsou pouze chromované, tam totiž ocel pod vrstvičkou chromu může snadno korodovat. Chrom se také může velmi snadno od povrchu loupat, například po úderu těžším, a zejména kovovým, předmětem.
Pevnost a stabilita – Svařované zábradlí z nerezu se vám pod rukama nerozpadne, nemusíte mít obavy, že by i po mnoha letech materiál degradoval podobně, jako se rozpadá například dřevo. Zábradlí z nerezu vám poslouží v interiéru i ve venkovním prostředí, můžete jej nechat instalovat v přízemí i ve vyšších patrech, hodí se na terasy, balkony, lodžie, přístupové chodníčky a cesty a do dalších míst, kde preferujete především bezpečnost a stabilitu. Bude vám sloužit desítky let, aniž byste jej museli nechat demontovat a opravovat, a je docela pravděpodobné, že přežije vás i vaše potomky.
Nulové nároky na údržbu – nevýhodou zábradlí z konstrukční oceli, například zhotoveného v kovářské dílně, anebo zábradlí vyrobeného ze dřeva je nutnost provádět v pravidelných nebo alespoň občasných intervalech údržbářské práce. Jde zejména o nátěry, broušení, pískování či opalování. Zábradlí z nerezu nic takového nevyžaduje, pouze je vhodné čas od času jej otřít od prachu nebo zbavit nečistot vodou s běžnými saponáty.